VVD Amsterdam
inloggen

home

stadsdelen

lid worden

contact

11 Februari

Combicursus Ontwikkeling van het Liberalisme en Liberale kernwaarden

In deze combicursus wordt het
ontstaan en de ontwikkeling van
het liberalisme behandeld in 2
dagdelen. Deze combicursus kan
ook worden gevolgd als onderdeel
van de Leergang Politieke
Orientatie. N.B. Voorheen heette
deze combicursus 'Geschiedenis
van het Liberalisme en Liberale
waarden'

16 Februari

Discussie avond over opheffing stadsdelen

17 Februari

Jaarlijkse taartenactie in Noord-Holland

18 Februari

Combicursus Stromingen in de Politiek en Liberalisme in de Nederlandse praktijk

In de cursus Politieke
Stromingen in de politiek worden
de verschillende politieke
stromingen en hun politieke
partijen behandeld. Zowel de
ontstaansgeschiedenis als
actuele situatie komen aan bod.
Deze combicursus kan ook worden
gevolgd als onderdeel van de
Leergang Politieke Orientatie;
Je krijgt dan een flinke korting
op het cursusgeld. N.B. voorheen
heette deze combicursus
'Politieke Stromingen &
Liberalisme in de Praktijk'

28 Februari

Debat over de toekomst van Westpoort als economische motor

506

VVD plaatst vraagtekens bij subsidie religieus festival

Schriftelijke vragen van het raadslid dhr. Van ’t Wout (VVD) inzake subsidie religieus festival

Amsterdam, 26 maart 2008

Aan het College van Burgemeester en Wethouders

In Het Parool van 19 maart jl. was te lezen dat de gemeente Amsterdam een festival subsidieert dat kerken met Pinksteren in de stad organiseren. “Get the Spirit!” krijgt 40.000 euro. De organisatoren spreken van “een belangrijk positief signaal”. Vierhonderd kerken zijn uitgenodigd mee te doen aan het festival. Op de website van het festival, www.pinksterenfestivalamsterdam.nl,  is bovendien te lezen dat de organisatoren de toekenning van de subsidie “nu expliciet en sterk” opvatten als “morele steun vanuit de overheid”. “Dat geeft vrijmoedigheid, en kansen om verbindingen te leggen en om misschien 'gewaagde' dingen te doen op het snijvlak van kerk en samenleving”, aldus de festivalcoördinator op de website.

Gezien het vorenstaande heeft ondergetekende de eer om namens de fractie van de VVD, op grond van artikel 42 van het Reglement van Orde voor de Gemeenteraad, de volgende schriftelijke vragen te stellen:

1.      Klopt het bericht dat festival “Get the Spirit!” een subsidie van 40.000 euro van de gemeente Amsterdam heeft toegekend gekregen? Zo ja, op welke gronden?

2.      Met welk programma heeft het festival de aanvraag ingediend en welke doelen streeft het festival na?

3.      Een van de (andere) sponsoren van het festival, De Stadslamp, geeft op haar website wwww.destadslamp.nl aan dat zij haar werk verricht “ten dienste van de Amsterdamse kerk en de missionaire opdracht in de stad”. Heeft het festival “Get the Spirit!” net als haar sponsor De Stadslamp een missionaire opdracht? Zo nee, hoe wordt dit gecontroleerd?

4.      Is het College met de VVD van mening dat sponsoring van evenementen die als doel een missionaire opdracht hebben, niet wenselijk is?

5.      Wat is de mening van het College over de opvatting van de festivalcoördinatoren dat de subsidie “morele steun vanuit de overheid” is en dat men beoogt “gewaagde dingen te doen op het snijvlak van kerk en samenleving”? Hoe verhouden deze opvattingen zich tot de scheiding tussen kerk en staat?

6.      Is het College met de VVD van mening dat de scheiding tussen kerk en staat helder moet blijven?    

7.      Kan het College een overzicht geven van subsidies die verstrekt worden aan religieuze evenementen, organisaties en instellingen?

Het lid van de Gemeenteraad,

B. van ‘t Wout

Weblog Robert

Weblog Marja

Website Werner

Website Daniel

Facebook Bas

Eric van der Burg

Vrije Amsterdammer

English/Expats

vvdamsterdam