VVD Amsterdam
inloggen

home

stadsdelen

lid worden

contact

11 Februari

Combicursus Ontwikkeling van het Liberalisme en Liberale kernwaarden

In deze combicursus wordt het
ontstaan en de ontwikkeling van
het liberalisme behandeld in 2
dagdelen. Deze combicursus kan
ook worden gevolgd als onderdeel
van de Leergang Politieke
Orientatie. N.B. Voorheen heette
deze combicursus 'Geschiedenis
van het Liberalisme en Liberale
waarden'

16 Februari

Discussie avond over opheffing stadsdelen

17 Februari

Jaarlijkse taartenactie in Noord-Holland

18 Februari

Combicursus Stromingen in de Politiek en Liberalisme in de Nederlandse praktijk

In de cursus Politieke
Stromingen in de politiek worden
de verschillende politieke
stromingen en hun politieke
partijen behandeld. Zowel de
ontstaansgeschiedenis als
actuele situatie komen aan bod.
Deze combicursus kan ook worden
gevolgd als onderdeel van de
Leergang Politieke Orientatie;
Je krijgt dan een flinke korting
op het cursusgeld. N.B. voorheen
heette deze combicursus
'Politieke Stromingen &
Liberalisme in de Praktijk'

28 Februari

Debat over de toekomst van Westpoort als economische motor

606

Reisje New York afgeblazen

Wat blijft hangen is dat de talloze reacties van boze bewoners en uit het hele land er voor de PvdA blijkbaar niet toe deden. Het feest moest doorgaan, en naar bewoners luisteren ho maar. Een briefje uit Den Haag moest uiteindelijk dit Dagelijks Bestuur wakker schudden.

De spilzucht van partijen als de PvdA en GroenLinks in Amsterdam zal nog wel blijven voortduren. Ook nadat Sinterklaas is vertrokken. Een project als deze reis naar New York is een aansprekend voorbeeld, maar slechts het topje van de ijsberg!

Dit bericht plaatste Tom Leest (VVD-fractievoorzitter in De Baarsjes) op 1 december jl. op zijn weblog http://tomleest.blogspot.com/

 

Op 16 november jl. schreef Tom op deze weblog over de reis naar New York het volgende:


Reisje naar New York voor Baarsjesjongeren ....

Wat een dag vandaag. Ik werd plat gebeld door de pers, naar aanleiding van een gezamenlijk persbericht met D66. We vinden het onzin dat het Dagelijks Bestuur 25.000 euro heeft gereserveerd in de begroting voor het project 'Alle hens aan dek'. Met het project wil het Dagelijks Bestuur twaalf Baarsjesjongeren die zich goed gedragen (lees: zich normaal en positief gedragen en niemand lastigvallen op straat) gedurende tien dagen laten meevaren op een schip over de Hudsonrivier in New York. Tijdens de reis kunnen de jongeren ‘werken aan hun wereldoriëntatie’, volgen ze een training en houden ze het thuisfront op de hoogte met youtube filmpjes.

Hoe verzin je het, in een stadsdeel dat bijna uit zijn voegen barst door alle activiteiten, trajecten en projecten voor jongeren om hun talenten te ontwikkelen. Dat het project wordt bekostigd met zogenaamd ‘Krachtwijkengeld’, doet voor mij absoluut niet ter zake. Ik heb me de laatste weken geërgerd aan berichtgeving over gemeenten die blijkbaar niet al deze gelden uit Den Haag hebben besteed. Dit wordt soms neergezet als ondermaats presteren, terwijl ik denk: “Vogelaargeld of niet, het blijft toch belastinggeld?!" Laten we daar in ieder geval verstandig mee omgaan, en niet besteden aan reisjes naar New York. Hoe kunnen wij jongeren in De Baarsjes, die vakken vullen of kranten bezorgen en hard sparen voor een vakantie, uitleggen dat we zo'n ticket New York cadeau doen aan een stel leeftijdsgenoten, als beloning voor 'goed gedrag'? Ik weet het niet.

Onze stadsdeelvoorzitter (PvdA) Godfried Lambriex zegt hierover vandaag in het Parool: "Waarin verschilt deze aanpak van die waarbij een rechtenstudent voor drie maanden met een beurs naar Harvard wordt gestuurd?" Met zo'n wereldvreemde vergelijking jaag je volgens mij als PvdA je kiezers met een rotvaart weg .... alsjeblieft zeg. Op verschillende internetfora stroomden vandaag massaal reacties binnen van mensen die het roerend met de VVD eens zijn en liever zien dat het project wordt afgeblazen.

Volgende week is de begrotingsbehandeling in de deelraad. Wij hebben voorstellen om overbodige en betuttelende projecten te schrappen. Dit project is daar één van. Ik hoop dat Groen Links en de PvdA zich realiseren dat ze zijn doorgeschoten in hun goede bedoelingen, zich vermannen en ons voorstel steunen!

 

Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Weblog Robert

Weblog Marja

Website Werner

Website Daniel

Facebook Bas

Eric van der Burg

Vrije Amsterdammer

English/Expats

vvdamsterdam