VVD is verbaasd over verdubbeling reiskostenvergoeding bijstandsgerechtigden

Het Amsterdamse stadsbestuur wil de reiskostenvergoeding van bijstandsgerechtigden die deelnemen aan trajecten om een baan te vinden, verdubbelen. VVD-raadslid Marianne Poot: “Dit is de omgekeerde wereld: de raad wil maatwerk voor onkostenvergoedingen maar krijgt een dure standaard verhoging. Wij willen dat er nogmaals wordt gekeken hoe vergoedingen op basis van afstand en reismethode kunnen worden toegekend.”

De verantwoordelijke Dienst Werk en Inkomen geeft aan dat het te complex is om reiskostenvergoedingen gerelateerd aan afstand en vervoersmiddel uit te keren. “Ieder bedrijf van groot tot klein voert een reiskostenadministratie op basis van gemaakte kilometers en kosten. Voor DWI is dit blijkbaar te ingewikkeld, we kunnen alleen maar hopen dat het voor hen niet te ingewikkeld is om correcte uitkeringen en toeslagen uit te keren”, aldus Marianne Poot