Oudere patiënten zorgcentrum De Den hoeven niet twee keer te verhuizen

Een voorstel van de VVD heeft er vandaag toe geleid dat een groep oudere psychogeriatrische patiënten in Zorgcentrum De Den, voor wie uitzetting dreigde, niet twee maal hoeft te verhuizen. De gemeente Amsterdam heeft met woningcorporatie Stadgenoot afgesproken dat het zorgcomplex wordt omgebouwd tot 24 jongerenwoningen en heeft daar subsidie voor toegezegd. Eén van de subsidievoorwaarden zorgde er echter voor dat Stadgenoot voor het einde van het jaar moet beginnen met de verbouwing terwijl de nieuwe locatie voor de huidige bewoners dan nog niet gereed is. Raadslid Daniel van der Ree: “Wij vinden het onwenselijk dat een zeer kwetsbare groep oudere patiënten twee keer zou moeten verhuizen als gevolg van een regel van de gemeente en we zijn dan ook blij dat Stadgenoot nu pas hoeft te starten met de verbouwing als de huidige bejaarde bewoners in hun nieuwe onderkomen terecht kunnen”.

Het amendement werd gesteund door het stadsbestuur en door alle partijen in de raad mede-ondertekend.