VVD dringt aan op voorkomen verder geweld tegen Uberpop-chauffeurs

VVD-verkeerswoordvoerder Cees Eenhoorn en raadslid Dilan Yesilgoz-Zegerius hebben vandaag naar aanleiding van de zeer gewelddagige aanvallen op Uberpop-chauffeurs het stadsbestuur verzocht om in te grijpen. Cees Eenhoorn: "De VVD zou graag zien dat het stadsbestuur de Toegelaten Taxi Organisaties (TTO’s) aanspoort om verantwoordelijkheid te nemen voor het gedrag van hun taxichauffeurs en geweldsincidenten te voorkomen. Daarnaast vragen wij van het stadsbestuur er alles aan te doen om op te treden tegen illegale diensten, waarbij striktere handhaving ook zou kunnen bijdragen aan voorkoming van toekomstige geweldplegingen tegen Uberpop-chauffeurs."

Verschillende media, waaronder De Telegraaf en AT5, berichtten vandaag over de zeer gewelddadige aanvallen op Uberpop-chauffeurs. De politie spreekt in de krant van zeer ernstige incidenten die onderzocht worden door de recherche. De Inspectie Leefomgeving en Transport heeft de dienst Uberpop verboden en daarmee illegaal verklaard. Dit geeft echter niemand, behalve de overheid, het recht om hier eigenhandig tegen op te treden. "Geweld, intimidatie en bedreigingen zijn in welke vorm dan ook voor de VVD fractie onacceptabel in onze stad," aldus Dilan Yesilgoz-Zegerius. "Uberpop is weliswaar illegaal, maar het recht in eigen hand nemen is absoluut onacceptabel in onze rechtsstaat."

Lees hier de volledige schriftelijke vragen die Cees Eenhoorn en Dilan Yesilgoz-Zegerius vandag stelden.