Werner Toonk: Parkeergarages bouw je met beton, niet met papier

De VVD wil dat in Amsterdam vaart wordt gemaakt met de bouw van parkeergarages. Interne besluitvorming bij de gemeente die vaak maanden duurt, zorgt ervoor dat de bouw van parkeergarages nog veel langzamer gaan dan de liberalen graag zouden zien. Werner Toonk: “Natuurlijk moeten procedures zorgvuldig doorlopen worden, maar als alle discussies gevoerd zijn en de besluiten genomen zijn, zoals bij de Boerenweteringgarage, dan moeten we tempo maken. Parkeergarages bouw je met beton, niet met papier."

De VVD wil voorkomen dat een kleine omissie in een bestemmingplan ervoor zorgt dat er weer maandenlange procedures doorlopen moeten worden. Zeker als er alternatieven zijn om het sneller te doen. Via schriftelijke vragen heeft de VVD het college gevraagd om alles in het werk te stellen om zo snel mogelijk te kunnen bouwen. Toonk: “Bewoners en bezoekers van de Pijp die nu vaak veel te lang moeten zoeken naar een parkeerplaats hebben er gewoon recht op dat er snel gebouwd gaat worden.”