Kamervragen gesteld dankzij voorstel VVD Amsterdam

VVD-woordvoerder Wonen Daniel van der Ree heeft opheldering gevraagd over het feit dat verhuurders geen inzage hebben in wie er op het adres van hun woning staan ingeschreven. De VVD Amsterdam wil dat verhuurders dit inzicht wél krijgen. Dit voorstel heeft veel positieve reacties tot gevolg gehad, tevens zijn er Kamervragen gesteld.

Het huidige systeem werkt adresfraude in de hand. Van der Ree: “Huiseigenaren zouden het recht moeten hebben om te weten wie er op hun adres staan ingeschreven. Dit helpt ook bij het opsporen van frauduleuze praktijken.”

Verschillende beroeps- en belangenorganisaties lieten weten het voorstel van Daniel van der Ree te steunen. Naar aanleiding van dit voorstel zijn er ook Kamervragen gesteld.

“Het is nu aan het college en de minister om de wetgeving te veranderen dan wel inzage via convenanten mogelijke te maken. De VVD zal hier op blijven aandringen”, aldus Van der Ree.