Ondertussen in Oost: VVD wil freezone Eerste van Swindenstraat

De VVD in stadsdeel Oost wil van de Eerste van Swindenstraat weer een levendige winkelstraat maken. Sinds kort is het mede dankzij de VVD mogelijk om freezones aan te wijzen. Aangewezen winkelstraten worden dan ‘regelluwe gebieden’ die experimenten mogelijk maken. Dit gebeurt momenteel met succes in de Jan Evertsenstraat. Wat Marcel Mokveld, fractievoorzitter in Amsterdam Oost, betreft wordt dit ook in Oost uitgerold.

Behalve een freezone wil Marcel Mokveld ook dat de openbare ruimte wordt aangepakt. Mokveld: “De urgentie is groot voor de Eerste van Swindenstraat. Ondernemers wachten al jaren op de toegezegde vernieuwing en aanpak van de straat. Daar moeten we nu echt iets aan gaan doen!” Op initiatief van de VVD in Oost is een avond georganiseerd met ondernemers en bewoners om de toekomst van de winkelstraat te bespreken.

Lees hier een artikel op Z24 over freezones.

Lees hier meer over de plannen van de VVD in Amsterdam Oost.