VVD: Zet ex-gedetineerden voor de klas

Als het aan de Amsterdamse VVD ligt gaan ex-gedetineerden voorlichting geven aan jongeren in het voortgezet onderwijs. VVD woordvoerder Veiligheid Dilan Yeşilgöz-Zegerius: “Jongeren die het risico lopen om op het verkeerde pad te raken, luisteren vaak niet naar docenten of hulpverleners. Ex-gedetineerden dringen als ervaringsdeskundigen vaak wel tot deze jongeren door en kunnen hen wijzen op de keuzes die ze kunnen maken en de consequenties die daaraan verbonden zijn. Tevens verlaagt het doen van vrijwilligerswerk de kans dat een ex-gedetineerde terugvalt in criminaliteit.”

Uit navraag blijkt dat momenteel nauwelijks tot geen voorlichting door ex-gedetineerden op Amsterdamse scholen wordt gegeven. VVD woordvoerder Onderwijs Werner Toonk: “Wat de VVD betreft is dit een gemiste kans en komt hier snel verandering in. Wij roepen het stadsbestuur dan ook op om met de schoolbesturen in gesprek te gaan en te kijken hoe ervoor gezorgd kan worden dat klassikale voorlichting door ex-gedetineerden tijdens bijvoorbeeld een les maatschappijleer een vast onderdeel wordt van het lesprogramma.”

Klik hier om het voorstel te lezen.