Amsterdam heeft minder last van krakers

Politie en justitie maken steeds sneller een einde aan kraakacties in Amsterdam. VVD-woordvoerder Kraken Dilan Yesilgoz-Zegerius: “Het steeds sneller ontruimen van kraakpanden toont aan dat onze continue aandacht voor het onderwerp werkt en dat Amsterdam minder last van krakers heeft. Maar we zijn er nog lang niet. Kraken is gewoon strafbaar en daarom vinden wij dat er nog sneller ontruimd moet worden en dat vernielingen aan het kraakpand of de openbare ruimte voor rekening van de krakers moeten komen.”

De gemiddelde duur van een kraakactie bedraagt nu twee weken ten opzicht van vijf en een halve maand in 2010. Tussen 1 oktober 2010, toen kraken bij wet verboden werd, en mei dit jaar vonden er in de stad op 724 adressen ontruimingen plaats. Alleen dit jaar (in de maanden januari tot en met mei) waren dat er 89, waaronder 48 adressen aan de Spuistraat, de zogenoemde Tabakspanden. Deze panden werden ruim 30 jaar geleden gekraakt en in maart van dit jaar, onder luid protest, ontruimd.

Niet alleen de duur van een kraak neemt af maar ook de totale voorraad kraakpanden in de stad.