VVD blij met heldere uitspraak Bed-bad-broodopvang

Wat de VVD-fractie betreft sluit Amsterdam zo snel mogelijk een akkoord met het Rijk over de voorzieningen voor uitgeprocedeerde asielzoekers. VVD raadslid Dilan Yeşilgöz-Zegerius: “De uitspraak van de Raad van State is helder. Het wordt tijd dat Amsterdam dit onder ogen ziet, ophoudt met het geven van valse hoop aan uitgeprocedeerden en slechts bed-bad-broodopvang verstrekt aan mensen die meewerken aan vertrek.”

Op 26 november oordeelde de Raad van State dat het kabinet bed-bad-broodopvang mag weigeren als een afgewezen vluchteling niet wil meewerken aan zijn vertrek. Dit oordeel heeft een direct effect op Amsterdam dat tot nu toe BBB verstrekt aan uitgeprocedeerde asielzoekers ongeacht zij meewerken aan vertrek of niet. “De huidige bed-bad-broodopvang in Amsterdam creëert een uitzichtloze situatie voor uitgeprocedeerden met een verlenging van illegaal verblijf in Nederland als enig concreet resultaat”, aldus Yeşilgöz-Zegerius.