VVD: “Belangrijk om inwoners Durgerdam te betrekken bij dijkrenovatie”

De VVD heeft het stadsbestuur vragen gesteld over de geplande dijkversterking in Durgerdam. Onder de inwoners van Durgerdam leeft namelijk het gevoel dat zij onvoldoende zijn betrokken bij het maken van ingrijpende renovatieplannen voor de dijk, waaraan zij wonen. Duoraadslid Cees Eenhoorn: “Het is belangrijk dat de uitvoerende partij goed luistert naar de wensen en zorgen van de bewoners. De gemeente kan hierbij helpen.”

De dijkversterking kan grote gevolgen hebben voor het milieu en landschap van Durgerdam. Volgens de dorpsbewoners heeft de uitvoerende partij te snel knopen doorgehakt en hadden zij te weinig inspraak. Cees wil graag weten of het stadsbestuur zich herkent in deze kritiek: “Indien dit het geval is moet de gemeente maatregelen nemen, zodat de bewoners alsnog gehoord worden. De dijk is essentieel voor het unieke karakter van Durgerdam. Dan wil je gewoon dat er goed naar je geluisterd wordt.”

Zie in de bijlage de vragen die de VVD stelde.