VVD: signaleer risico’s lachgas voortijdig

Een stoep of goot bezaaid met gebruikte gaspatronen. We zien het steeds vaker op straat. De laatste jaren lijkt het gebruik van lachgas als een druk om high te worden toe te nemen. Raadslid Dilan Yeşilgöz-Zegerius vroeg vandaag om aandacht voor deze trend bij het stadsbestuur: “Laten we straks niet hoeven zeggen dat we dit niet hadden zien aankomen.”

Veel bewoners hebben overlast van de herrie en troep die lachgasgebruikers veroorzaken op straat. Daarnaast maakt de VVD zich zorgen over de gezondheid van jongeren. “Veel jongeren gebruiken regelmatig lachgas, terwijl het onduidelijk is wat daar de effecten van zijn op de langere termijn. Bovendien kan het gebruik van lachgas gemakkelijk een opstap vormen naar het gebruik van andere hallucinerende middelen,” benadrukt Yeşilgöz-Zegerius.

De VVD wil deze gezondheids- en veiligheidsrisico’s voortijdig in kaart brengen. Yeşilgöz-Zegerius: “Wij vinden het belangrijk dat we straks op tijd kunnen ingrijpen als dat nodig is.”