VVD pleit voor in beslag nemen geld opdringerige bedelaarsbendes

VVD-woordvoerder Veiligheid Marianne Poot wil dat Amsterdam net als de gemeente Antwerpen vergaard kleingeld van opdringerige bedelaars in beslag gaat nemen. “In Amsterdam zijn steeds meer georganiseerde bedelaarsbendes actief. Als zij mensen aanklampen of agressief worden dan vindt de VVD dat zij naast een boete ook hun dagopbrengst zouden moeten inleveren”, aldus Poot.

De Vlaamse stad Antwerpen heeft deze stap ook gezet. Marianne Poot: “Net als daar kan het in beslag genomen geld ten goede komen aan het budget voor armoedebestrijding en kunnen bedelaars in contact worden gebracht met hulpverleners.”

Roemeense en Bulgaarse bedelaarsbendes zijn in Amsterdam actief op straat. Bedelaars zijn vaak onderdeel van een criminele organisatie en veroorzaken veel overlast en hebben een negatieve impact op de openbare orde en veiligheid. Niet zelden zetten de georganiseerde bendes kinderen om maximaal resultaat te behalen. De Amsterdamse APV verbiedt bedelen om geld of andere zaken.