VVD: Voorkom voet aan de grond voor salafisme

Afgelopen weekend berichtte NRC dat bijna de helft van de 22 moskeeën van Marokkaanse origine onder invloed van salafisten staat. VVD-woordvoerder Veiligheid Marianne Poot: “Het salafisme staat op heel veel punten haaks op de Nederlandse samenleving. Amsterdam moet dergelijke moskeeën die onverdraagzaamheid prediken sluiten.”

De VVD vindt de invloed van het salafisme op Amsterdamse moskeeën al geruime tijd een zeer zorgelijke ontwikkeling en heeft hiervoor regelmatig aandacht gevraagd. Voorkomen moet worden dat het salafisme in Amsterdam een stevige voet aan de grond krijgt. “Wat ons betreft spreekt de gemeente met de andere grote steden, het ministerie en de AIVD om zoveel mogelijk inzicht in en grip op deze groep te krijgen”, aldus Poot.

De burgemeester geeft in het artikel aan de signalen over de toename van salafistische invloed te herkennen. In het kader van anti-radicalisering heeft het salafisme de nadrukkelijke aandacht van de gemeente.