VVD: laat militairen in ceremonieel uniform kransen Dam bewaken

VVD-fractievoorzitter Marja Ruigrok pleit ervoor om de kransen die na afloop van de Nationale Herdenking op 4 mei op de Dam blijven staan te laten bewaken door militairen in ceremonieel uniform. “De herdenking op de Dam is een krachtig nationaal symbool. Ook al worden de kransen al sinds 1987 weggehaald en zijn er geen incidenten geweest op de Dam kan de aanwezigheid van de krijgsmacht bijdragen aan de waardigheid van de herdenking”, aldus Ruigrok.

In 2003 en 2006 waren er incidenten met vernielingen aan kransen elders in Amsterdam. Het Nationaal Comité 4 en 5 mei liet weten dat de kransen al sinds halverwege de jaren tachtig ’s avonds worden opgeslagen om ’s ochtends weer te worden teruggeplaatst. Marja Ruigrok: “In andere landen zijn ook erewachten aanwezig bij belangrijke nationale symbolen. Wat de VVD betreft zou dit voor de kransen op de Dam ook mogelijk moeten zijn.”