VVD: Stop hardrijders op de Landsmeerderdijk

Het moet afgelopen zijn met het te hard rijden op de Landsmeerderdijk, zegt VVD-raadslid Rik Torn. Onlangs constateerde de gemeente dat de snelheidslimiet hier regelmatig wordt overschreden. Torn: “Omwonenden ondervinden veel hinder van het gescheur op de dijk. Bovendien kan het tot ernstige ongelukken leiden. Daarom willen wij dat het stadsbestuur passende maatregelen neemt.”

Onlangs heeft de gemeente borden geplaatst en tijdelijke snelheidscontroles gehouden op de dijk. Ook wordt gewerkt aan een wegversmalling, maar veel bewoners twijfelen over de effectiviteit van deze maatregelen. Torn: “Daarom heeft de VVD aan het stadsbestuur gevraagd of zij het effect hiervan willen meten. Indien blijkt dat er nog steeds te hard wordt gereden moet de gemeente gaan handhaven, bijvoorbeeld met mobiele flitspalen.”