Marianne Poot: “Hoofddoekjes en andere religieuze uitingen agenten onverstandig”

De Amsterdamse VVD vindt het dragen van hoofddoekjes of andere religieuze uitingen door agenten in strijd met de neutraliteit die de politie moet uitstralen. VVD-woordvoerder Veiligheid Marianne Poot: “De politie is van en voor iedereen. Juist daarom moet een agent zo’n neutraal mogelijke uitstraling hebben. Hoofddoekjes of andere geloofstekenen passen daar niet bij.”

De discussie werd aangezwengeld door de Amsterdamse korpschef, ter bevordering van het aantal agenten met een allochtone achtergrond in het politiekorps. “Ik begrijp de intentie van de Amsterdamse politie om meer agenten met een allochtone achtergrond in het korps te krijgen. De VVD vindt het aantasten van de neutraliteit van de politie daarvoor echter de verkeerde weg”, aldus Poot. Wat de VVD betreft hoort de discussie in eerste instantie thuis in de landelijke politiek en moet de Amsterdamse politie daarom niet op voorhand een eigen richting inslaan. Minister Blok heeft laten weten geen voorstander te zijn van het dragen van religieuze tekenen door agenten.