VVD vraagt om opheldering over aanrijding Amsterdam CS

Marianne Poot heeft vragen gesteld over het incident dat afgelopen zaterdag plaatsvond bij Amsterdam centraal. Hierbij reed een automobilist in op voorbijgangers en raakten acht mensen gewond. Poot wilde weten of opzet kan worden uitgesloten. In reactie hierop liet locoburgemeester Ollongren laten weten dat hierover geen uitsluitsel kan worden gegeven, omdat het onderzoek nog loopt.

“Zolang het onderzoek loopt begrijp ik dat er nog geen uitsluitsel kan worden gegeven. Daarom hopen wij dat het onderzoek heel snel wordt afgerond.” Poot vroeg de locoburgemeester de raad de blijven informeren over de vorderingen van het onderzoek.

Verder wil de VVD dat het cameratoezicht op het stationsplein wordt heroverwogen, Poot: “De huidige camera’s kunnen niet bewegen en hebben daardoor niet overal zicht. Wat ons betreft komen er mobiele camera’s die zicht hebben op het gehele stationsgebied.”