VVD: Jetski’s in de gracht onwenselijk

Afgelopen weekend voer een groep jetski’s door de Amsterdamse grachten. Duoraadslid Rob de Bruin: “De vaartocht ging gepaard met de nodige overlast door geluid en golfslag en het leek alsof de maximum vaarsnelheid werd overtreden. Voor woonbootbewoners en omwonenden is dit erg hinderlijk. Amsterdam is geen pretpark. Hier moet tegen worden opgetreden.” Mogelijk is er schade ontstaan aan woonboten en vogelnesten langs de kant.

De groep bestond volgens berichtgeving op At5 uit ongeveer 20 jetski’s. Op beelden is te zien dat hun vaartocht golfslag en geluid veroorzaakte. Volgens Waternet is het verboden om zonder evenementenvergunning op deze manier door de grachten te varen. “Handhaving was helaas afwezig, terwijl dit natuurlijk iets is waar handhavers bovenop moeten duiken.”, aldus Rob de Bruin.