Marianne Poot: Vernielingen actievoerders Code Rood verwerpelijk

Klimaatvandalen van de actie Code Rood hebben afgelopen weekend kolenoverslagbedrijf OBA bezet. Daarbij is volgens de directeur van het bedrijf voor tienduizenden euro’s aan schade aangericht. VVD-woordvoerder Veiligheid Marianne Poot: “Dit soort vandalisme moet worden aangepakt. De politie moet voortaan eerder optreden tegen voorbereidingsacties zoals hun tentenkamp.”

De actievoerders hebben volgens het Parool vantevoren geoefend met optreden tegen de Mobiele Eenheid. Daartoe hadden zij een tentenkamp in het Havengebied opgetuigd. “Dergelijke tentenkampen zijn wat de VVD betreft onwenselijk, zeker als zij klaarblijkelijk worden gebruikt voor acties met grote schade tot gevolg”, aldus Marianne Poot. Zij zal de burgemeester zo snel mogelijk vragen hoe tegen deze groep kan worden opgetreden en of de ontstane schade op de daders kan worden verhaald.