VVD blij met ontruimen kampeerplek van bedelaars en zakkenrollers

De illegale kampeerplek in Zuidoost van Oost-Europeaanse zakkenrollers en bedelaars is ontruimd. De VVD vroeg het stadsbestuur al in mei om actie te ondernemen. Marianne Poot is tevreden met het resultaat: “Deze groep heeft voor veel overlast gezorgd bij bewoners rondom de Bijlmerweide. Bovendien geeft de politie aan dat zij in de stad actief waren als bedelaars en zakkenrollers. We zijn blij dat er eindelijk actie is ondernomen.”

Tijdens de politieactie zijn tenten weggehaald, boetes uitgeschreven en is er een auto in beslag genomen. Ook zijn struiken weggehaald om terugkeer van de groep, bestaande uit zo’n veertig man, te voorkomen.

Poot: “Wat ons betreft wordt er vanaf nu actief gehandhaafd, zodat deze bende niet zomaar kan terugkeren. Het moet duidelijk zijn dat deze mensen niet ongestoord in Amsterdam kunnen kamperen, bedelen en zakkenrollen.”