VVD wil steviger optreden tegen scheepswrakken

VVD-duoraadslid Rob de Bruin wil dat Amsterdam de strijd tegen gezonken scheepswrakken langs de kades van het Amsterdamse binnenwater harder gaat voeren. “Half of volledig gezonken boten langs de kant zorgen voor onveiligheid. Waternet moet deze wrakken sneller weghalen”, aldus de Bruin.


Het Amsterdamse binnenwater wordt druk bevaren. Dat levert voor bootbezitters, bezoekers en meevarende Amsterdammers veel plezier op. Een scheepswrak neemt niet alleen een schaarse plek in, het geeft een verloederde uitstraling en kan voor onveilige situaties zorgen.

Waternet treed, via de Wrakkenwet, op tegen gezonken boten en geeft op haar website een kennisgeving van verwijdering. De eigenaar van de boot kan deze tegen betaling van €910 na verwijdering komen ophalen. Rob de Bruin: “Ik wil weten hoeveel mensen daadwerkelijk hun boot weer komen ophalen. Anders moeten we proberen om de kosten meer op deze gezonken-booteigenaren zonder verantwoordelijkheidsgevoel te verhalen.”