Marianne Poot: “Onderste steen moet boven over deradicaliseringsteam Amsterdam”


VVD-woordvoerder Veiligheid Marianne Poot stelt samen met D66 schriftelijke vragen aan het stadsbestuur over het gemeentelijke deradicaliseringsteam en een ingehuurde jongerenwerker die mogelijk fundamentalistisch gedachtegoed verspreidde.

 

“Het is van het grootste belang dat de gemeente een effectief beleid hanteert dat erop is gericht om radicaliserende jongeren vroeg in het oog te krijgen en te beletten om verder te radicaliseren. Dat beleid en de medewerkers van het team moeten boven alle twijfel verheven zijn”, aldus Poot. Onlangs verschenen verschillende berichten dat leidinggevende van het deradicaliseringsteam Saadia el T. zich schuldig zou hebben gemaakt aan onder meer vriendjespolitiek.

 

Lees de vragen in de bijlage.