Nuonweg voortaan gewoon weer geopend

Goed nieuws! De Overdiemerweg, ook wel bekend als de Nuonweg, gaat weer open voor doorgaand verkeer. Hiermee stemde de gemeenteraad van Diemen gisteravond in. VVD-duoraadslid Cees Eenhoorn reageert opgetogen: “De openstelling van de Nuonweg zorgt ervoor dat bewoners van IJburg straks niet meer 16 kilometer hoeven om te rijden voor een bezoek aan winkelcentrum Maxis. Ook wordt de fietsverbinding veiliger voor veel scholieren op IJburg.”

De verbinding tussen IJburg en de Maxis is al sinds de ontsluiting in 2014 een speerpunt voor de VVD. In 2013 diende de VVD een initiatiefvoorstel in om de Nuonweg open te houden na de ingebruikname van de Uyllanderbrug. Ook maakte de opstelling onderdeel uit van het coalitieakkoord van VVD, D66 en SP.

“Sinds de sluiting heeft de VVD, ook in stadsdeel Oost, er altijd op gehamerd dat de weg weer berijdbaar wordt. We zijn tevreden dat het gewenste resultaat eindelijk bereikt is,” aldus Eenhoorn.