VVD wil opheldering over Cornelius Haga Lyceum

VVD-gemeenteraadslid Stefan de Bruijn wil opheldering over het aantal leerlingen op het Cornelius Haga Lyceum en de onderwijskwaliteit op deze nieuwe school van Stichting Islamitisch Onderwijs. Volgens RTL Nieuws volgen nu maar 40 leerlingen onderwijs, terwijl er 186 leerlingen werden verwacht. Op basis van deze schatting is de financiering en de huisvesting van een school bepaald. De Bruijn: “Amsterdamse kinderen verdienen het beste onderwijs. Daarvoor zijn stabiele en goede scholen nodig. Dit bericht over deze nieuwe school is zorgwekkend."

De Bruijn wil van het College weten of de onderwijskwaliteit kan worden gegarandeerd: "Als een school al zo'n misschatting maakt van het aantal leerlingen, dan maak ik me ook zorgen over het niveau van het onderwijs en de levensvatbaarheid van deze school."