VVD pleit voor camerahandhaving scooterverbod Vondelpark

Wat VVD-woordvoerder Verkeer Rik Torn betreft brengt het stadsbestuur de kosten en baten in kaart van een camerahandhavingssysteem dat scooterrijders in het Vondelpark op de bon kan gaan slingeren. Torn: “Het scooterverbod in het Vondelpark wordt vaak overtreden, maar traditionele handhaving kost veel capaciteit. Daarom wil de VVD dat het stadsbestuur kijkt naar de mogelijkheden om camerahandhaving toe te passen in het Vondelpark.”

Slimme camerasystemen, die gebruik maken van kentekenherkenning, kunnen het brom- en snorfietsverbod handhaven met een pakkans van 100%.

Torn: “Bij de passage onder het Rijksmuseum en de Cuyperspassage wordt al gebruik gemaakt van camerahandhaving. Deze camerasystemen zijn uiterst efficiënt. De VVD zal tijdens de gemeenteraadsvergadering van 8 en 9 november een motie indienen waarin wij het college vragen de kosten en baten van camerahandhaving op het scooterverbod in het Vondelpark in kaart te brengen.”