Marianne Poot: Alles doen om onbehandelde gewelddadige criminelen te stoppen


Afgelopen zomer vond in metrolijn 53 een vreselijke steekpartij plaats, waarbij een willekeurige medereiziger is overleden. De dader bleek een onbehandelde gewelddadige recidivist. VVD-woordvoerder Veiligheid Marianne Poot: “De Amsterdammers moeten zoveel mogelijk worden beschermd tegen deze criminelen. Ik wil weten wat het college nog meer kan doen om die bescherming te bieden.”

 

De dodelijke steekpartij in de metro vond plaats toen de verdachte op onbegeleid verlof was uit de psychiatrische kliniek van het AMC. Omdat, zo blijkt uit onderzoek van AT5, de verdachte weigerde mee te werken aan een onderzoek van het Pieter Baancentrum kon hem alleen een gevangenisstraf en geen tbs worden opgelegd. “Het aanpassen van het strafrecht en het eerder of verplicht kunnen opleggen van tbs zijn landelijke kwesties. Dit neemt niet weg dat het zeer zorgwekkend is dat onbehandelde gewelddadige recidivisten vrij rond kunnen lopen in deze stad. De VVD wil dat het college alle mogelijke middelen aangrijpt en er alles aan doet om de kans dat dergelijke geweldsmisdrijven plaatsvinden zo veel mogelijk te beperken.”