Op verzoek VVD onderzoek naar cameratoezicht tegen autobranden


Dankzij VVD-raadslid Marianne Poot gaat het Amsterdamse stadsbestuur onderzoeken of flexibel cameratoezicht kan worden ingezet tegen de vele autobranden in de stad. “Met name in stadsdeel Noord komen veel autobranden voor, maar ook in Oost en Nieuw-West is het een regelmatig voorkomend probleem wat harde actie vereist. Door flexibel cameratoezicht in te zetten kunnen we hopelijk de criminelen pakken die hierachter zitten”, aldus Poot.

Volgens het college is dé oplossing voor de autobranden nog niet gevonden. Het inzetten van cameratoezicht wordt nu meegenomen in de middelen die ingezet kunnen worden om de branden te stoppen. Eerder had de Amsterdamse VVD voorgesteld om middels blusdekens te proberen DNA-sporen van daders voor onderzoek te behouden. Marianne Poot: “Als je auto in brand wordt gestoken is dat heel heftig en ingrijpend. Degenen die met hun vingers niet van andermans spullen af kunnen blijven moeten we keihard aanpakken.”