Rik Torn: “Breinsessies afvaloverlast bizar plan”

VVD-raadslid Rik Torn is kritisch over de ‘breinsessies’ die stadsdeel West organiseert over afvaloverlast. In deze sessies geven gedragspsychologen bewoners advies over hoe zij hun buren kunnen aanspreken op het verkeerd aanbieden van huisvuil. Torn: “Wat de VVD betreft gaan we afvaloverlast te lijf met extra schoonmakers en handhavers. Niet met breinsessies door gedragspsychologen.”

Tijdens de ‘breinsessies’, vier in totaal, nemen twee gedragspsychologen bewoners mee in ‘hun wereld’ en geven zij ‘praktische tips en handvatten’ waarmee bewoners het aanbiedgedrag van hun buren zouden kunnen beïnvloeden. De sessies zijn gericht op bewoners die affiniteit hebben met ‘duurzaamheid, milieu, een schone straat en het scheiden van afval’. Per sessie zijn er maximaal twintig deelnemers.

Torn stelt het stadsbestuur vragen over het bereik en de resultaten van de breinsessies. Ook wil hij weten hoeveel deze sessies kosten.