Libertijn 11/12: Handhaver van het jaar

Handhavers zijn ontzettend belangrijk voor de stad. Ze zorgen dat bewoners, ondernemers en bezoekers zich veilig en prettig voelen in Amsterdam. Veel overlast waar bewoners dagelijks mee te maken kan worden voorkomen en bestreden met handhaving. Denk aan geluidsoverlast, afvalovertredingen, asociaal gedrag in het verkeer, foutparkeren of openbare dronkenschap. In sommige wijken hebben bewoners hier dagelijks last van. Hierdoor staat de leefbaarheid onder druk. Amsterdamse handhavers spelen dus een cruciale rol. Maar hoe moet deze rol eruit zien? Gaat een goede handhaver in gesprek, of deelt hij zoveel mogelijk boetes uit? Ondersteunt hij de politie, of moet het werk van de handhaver strikt gescheiden blijven van politiewerk? Hierover gaan we in discussie met o.a. Marianne Poot (VVD), Fred Driessen (Politievakbond ANPV), Ronald van Steden (Onderzoeker VU) en Dilan Yesilgoz (VVD). Tijdens deze avond zal ook de uitreiking plaatsvinden van de titel 'Handhaver van het jaar 2017'. Komt dus allen!