Helaas geen steun voor VVD-voorstel undercover afvalhandhaving

Het voorstel van VVD-raadslid Rik Torn om in burger te gaan handhaven op afvalovertredingen heeft geen meerderheid gekregen in de gemeenteraad. Torn: “In de stad zijn verschillende plekken waar dagelijks afval wordt gedumpt. De pakkans moet hier écht omhoog. Wat de VVD betreft gaan we hier undercover handhaven, maar helaas is er nog geen meerderheid in de gemeenteraad die deze aanpak steunt.”

In het voorstel pleit Torn voor een handhavingsteam dat structureel in burger handhaaft, aanvullend op de handhavers die in uniform handhaven. Torn wil dat dit team wordt gefinancierd uit het budget van 1 miljoen euro dat de VVD reeds heeft gereserveerd voor handhaving. “Ook kunnen de boeteopbrengsten worden gebruikt om de handhavingskosten te compenseren,” aldus Torn.

Het voorstel werd tijdens de gemeenteraadsvergadering van 20 december verworpen met 14 stemmen voor (VVD, SP, PvdD, PvdO) en 31 stemmen tegen (D66, PvdA, GroenLinks, CDA).