Marianne Poot over mogelijk anti-homogeweld West: “In Amsterdam géén plek voor intolerant tuig”

VVD-woordvoerder Veiligheid Marianne Poot wil opheldering over het mogelijke anti-homogeweld bij een club in Amsterdam West. Tijdens de jaarwisseling werd daar een 22-jarige jongen uitgescholden voor ‘kankerhomo’ en vervolgens mishandeld. Poot: “Wij willen weten of de autoriteiten deze mishandeling behandelen als LHBTI-gerelateerd geweld. Ook willen wij van het college horen of er camerabeelden van de mishandeling zijn.”

Poot laat weten dat de VVD elke vorm van intolerantie en discriminatoir geweld in de stad telkens onder de aandacht zal brengen. “Te vaak heeft de raad al over mishandelingen van LHBTI’ers gesproken. Zolang er zich incidenten voordoen zal de VVD om maatregelen vragen.”

Wat Poot betreft verdienen dergelijke zaken een snelle en daadkrachtige opvolging. “Daders moeten worden opgespoord en vervolgd. Zo laten we zien dat intolerant tuig geen enkele plek verdient in Amsterdam.”