Marianne Poot: Kraakpand Prinsengracht zo snel mogelijk ontruimen


Op het pand Prinsengracht 1055A verscheen zeer recent een spandoek ‘Bezet door kinderen van Mokum’. Via krakersspreekbuis Indymedia traden de krakers van dit pand naar buiten, waarbij zij aangeven dat zij als in Amsterdam geboren jongeren geen woning kunnen vinden. VVD-raadslid Marianne Poot: "Het is nooit een oplossing om het recht in eigen hand te nemen. We vragen het college om zo snel mogelijk tot ontruiming van dit pand over te gaan."

Hoewel het vinden van een woning inderdaad een lastige zoektocht kan zijn is het nooit een oplossing om het recht in eigen hand te nemen. Zelfbenoemde ‘kinderen van Mokum’ hebben geen hogere rechten op huizen in Amsterdam dan elke andere woningzoekende in onze stad. "Ik vraag het college om ook contact te zoeken met omwonenden van dit kraakpand om eventuele overlast door de krakers snel te kunnen bestrijden", aldus Poot.