VVD vraagt spoeddebat over waarschuwing aanslagpleger HaCarmel


Volgens NRC is Amsterdam enkele weken voor de aanval op het Joodse restaurant HaCarmel gewaarschuwd door een ambtenaar dat Saleh A. radicaliseerde. Later zou hij bij HaCarmel op zeer intimiderende wijze onder andere ruiten ingooien. VVD-raadslid Marianne Poot: "Het is buitengewoon zorgelijk dat Amsterdam de kans had Saleh A. scherp in de gaten te houden, maar cruciale signalen heeft gemist. Daardoor had wellicht veel leed bij HaCarmel kunnen worden voorkomen. De VVD vraagt om een spoeddebat met de burgemeester."

 

De anti-radicaliseringsaanpak van de gemeente Amsterdam is al langere tijd onderwerp van discussie. De VVD vindt het van groot belang om snel helderheid te krijgen over deze nieuwe misstand, ook met het oog op komende evaluaties van deze voor Amsterdam zo belangrijke aanpak tegen radicalisering.