VVD reageert op collegeplannen knip Weesperstraat

VVD-duoraadslid Stijn Nijssen reageert op de plannen die het college op 23 juni 2020 presenteert om de Weesperstraat af te sluiten voor doorgaand verkeer met een zogeheten verkeersknip.

"Met het afsluiten van de Weesperstraat knijpt dit college een cruciale verkeersader van Amsterdam dicht," zegt Nijssen. 


Het college houdt volgens Nijssen een vergaand verkeersexperiment, zonder enig idee te hebben wat dit betekent voor de doorstroom.


Nijssen: "Wat de VVD betreft is het juist in tijden van Corona cruciaal om de stad ook voor automobilisten bereikbaar te houden, zo zorgen we ervoor dat we het OV niet overbelasten. Bovendien zijn automobilisten geen tweederangs Amsterdammers."


In de college plannen zou er een knip komen in de Weesperstraat op L.H. Sarlouisbrug ter hoogte van de Nieuwe Keizersgracht, waardoor doorgaand autorijverkeer (hulpdiensten en OV  uitgezonderd) niet meer mogelijk zou zijn.