VVD: “Ontbreken taakverdeling afvaldienst zorgt voor vieze stad”

VVD-duoraadslid Daan Wijnants stelt vandaag in de Telegraaf dat de troep die vele Amsterdammers dagelijks een doorn in het oog is mede wordt veroorzaakt door de onduidelijke taakverdeling tussen stadsdelen en centrale stad.

Volle vuilnisbakken leiden tot stinkende afvalbergen en ratten in de straten. Bewoners trokken in 2020 maar liefst 159.000 keer aan de bel bij de gemeente omtrent de afvalophaal. Deze problematiek is stuitend en lijkt afkomstig van het hernieuwde afvalbeleid van het huidige college. Wijnants vindt deze situatie licht ‘tragikomisch’. ‘We zijn bijna aan het einde vandeze collegeperiode en constateren nu dat er onvoldoende afstemming is tussen het college en de stadsdelen. Dan vraag ik mij af: “waar zijn we de afgelopen jaren mee bezig geweest?” Wijnants stelt een radicale omslag voor waarin gekozen moet worden voor het stadsbestuur óf de stadsdelen als eindverantwoordelijke waardoor Amsterdammers niet het slachtoffer worden van onduidelijk bestuur.