Actie nodig voor meer betaalbare koopwoningen in Amsterdam

De Amsterdamse VVD presenteert haar Masterplan Koopwoningen, met 7 maatregelen die ervoor zorgen dat Amsterdammers op zoek naar een koopwoning de stad niet meer hoeven te verlaten. Het plan bestaat uit een verdubbeling van de nieuwbouwproductie voor koopwoningen, grote gemeentelijke kortingen, afschaffing van erfpacht en voorrang voor koopstarters. 

VVD-lijsttrekker Claire Martens: “Een woning vinden in Amsterdam is moeilijk. Een woning kopen is haast onmogelijk. Daarom moeten er veel meer koopwoningen worden gebouwd. Ik zie veel te veel mensen gedwongen de stad verlaten omdat ze geen huis kunnen kopen. Dat voorkomen is onze topprioriteit als VVD.”

De maatregelen zijn:

1. 5000 koopwoningen per jaar bijbouwen

2. Afschaffen onnodige regelgeving om de bouw te versnellen

3. Opkoopverbod voor beleggers

4. Vaste lagere grondprijzen door de gemeente

5. Erfpacht moet worden afgeschaft

6. Koopstarters krijgen voorrang

7. Starters kunnen een starterslening krijgen


Lees hier onder het volledige Masterplan Betaalbare Koopwoningen