Verklaring Daan Wijnants

In 2019 heb ik in een intern overleg een foute en misplaatste grap gemaakt, waar ik direct al spijt van had. Er is vanzelfsprekend nooit sprake geweest van een serieuze opzet of bedoeling. Het spijt me dat ik daar, vier jaar geleden, mensen mee gekwetst heb.

Ik merk dat er minder draagvlak is ontstaan voor mijn rol als voorzitter van het presidium. En hoewel ik vind dat deze discussie niet in de juiste context gevoerd wordt, wil ik niet dat er licht zit tussen deze rol en het vertrouwen van andere fracties. De komende periode ga ik mij dan ook weer volledig inzetten om in mijn rol als raadslid Amsterdam iedere dag weer een stukje mooier te maken.

Ik ben dankbaar voor alle steun die ik niet alleen van mijn eigen VVD-fractie, maar ook van vele anderen heb mogen ontvangen.