Opinie: "Niet iedereen kan leven per bakfiets inrichten"

De nieuwste plannen van het college om doorgaand autoverkeer in de stad onmogelijk te maken, is het zoveelste hoofdstuk in een lijst met ideologische autohaat. Consequent wordt vergeten dat veel mensen de auto niet gebruiken om door de stad te rijden, maar vooral daarbuiten. Mantelzorgers, ondernemers en oppas opa’s en oma’s zullen worden geraakt door deze plannen. Het openbaar vervoer biedt voor veel mensen geen goed alternatief. Het is een illusie om te denken dat met het omleiden van alle auto’s via de A10, een groot deel van dit autoverkeer zal opdrogen. Integendeel, de ring en uitvalswegen daarnaartoe zullen nog meer vastlopen. Nu leeft de gemeente eenvoudigweg in de misplaatste veronderstelling dat iedereen het leven per bakfiets kan inrichten. Niet voor elke Amsterdammer speelt zijn of haar leven zich volledig af binnen de ring.  

Daan Wijnants, raadslid voor de Amsterdamse VVD