Daan Wijnants nieuwe fractievoorzitter Amsterdamse VVD

Door het vertrek van Claire Martens – America naar de Tweede Kamer moest de fractie van de Amsterdamse VVD op zoek naar een nieuwe fractievoorzitter. Daan Wijnants is unaniem verkozen tot nieuwe fractievoorzitter van de Amsterdamse VVD, Kune Burgers blijft vicefractievoorzitter. Stijn Nijssen, voorheen fractievertegenwoordiger, neemt de vrijgekomen raadszetel in en wordt op 29 november geïnstalleerd in de Amsterdamse gemeenteraad.

De VVD heeft met de landelijke verkiezingen van 22 november 24 zetels behaald voor de Tweede Kamer. Dat betekent dat fractievoorzitter Claire Martens- America vertrekt uit de Amsterdamse politiek. Zij stond op plaats 20 op de kandidatenlijst en wordt op 6 december beëdigd als Tweede Kamerlid. Claire begon in 2017 binnen de Amsterdamse VVD als buitengewoon commissielid in stadsdeel Centrum. Een jaar later is zij in de gemeenteraad van Amsterdam geïnstalleerd als duoraadslid (nu fractievertegenwoordiger) en een jaar daarop als raadslid. Op 22 maart 2022 werd Claire benoemd tot fractievoorzitter van de Amsterdamse VVD. Vanaf 6 december 2023 zet ze haar politieke werk voort in de Tweede Kamer. ''Het was een eer om mij de afgelopen zeven jaar als buitengewoon commissielid in stadsdeel Centrum, duo-raadslid en tot slot als raadslid en fractievoorzitter van de Amsterdamse VVD in de gemeenteraad in te zetten voor de stad en haar inwoners. Ik geef het stokje vol vertrouwen door aan Daan en ik wens hem en de fractie heel veel succes.''

Daan Wijnants volgt Claire Martens - America op als fractievoorzitter. Daan is sinds 2015 actief voor de Amsterdamse VVD. Eerst als buitengewoon lid van de bestuurscommissie in Zuid, daarna als fractievertegenwoordiger en sinds 2022 als raadslid. Daan voert onder meer het woord op Mobiliteit, Verkeer en Economische Zaken. Daan is 35 jaar oud en woont met zijn vrouw en pasgeboren dochter in Amsterdam Oost. Daan Wijnants: “Onder leiding van Claire hebben we als fractie een heldere en herkenbare koers ingezet: focus op de gemeentelijke kerntaken, zoals een schone en veilige stad en gezonde gemeentefinanciën. Daar zullen we, als grootste oppositiepartij in de gemeenteraad, de komende tijd het college kritisch op blijven volgen en met constructieve voorstellen komen.”

Stijn Nijssen neemt de vrijgekomen raadszetel in en wordt op 29 november geïnstalleerd. In 2018 is Stijn verkozen tot commissielid in stadsdeel Oost en is in 2019 geïnstalleerd als duoraadslid (nu fractievertegenwoordiger) in de gemeenteraad van Amsterdam. Stijn heeft namens de fractie van de Amsterdamse VVD het woord gevoerd op portefeuilles zoals Afval en Reiniging, Duurzaamheid, Diversiteit en Antidiscriminatie. Stijn Nijssen: ''Ik vind dit een heel mooi en eervol moment. Ik ben trots dat ik nu, na diverse rollen bekleed te hebben als Amsterdams volksvertegenwoordiger sinds 2018, geïnstalleerd word tot gemeenteraadslid bij de VVD-fractie. Ik ben gek op Amsterdam, dus ik kijk er enorm naar uit me de komende jaren voor onze stad te blijven inzetten. Ook wil ik Claire bedanken voor de samenwerking de afgelopen jaren, en haar succes en plezier wensen in Den Haag; ik ga haar missen!''