Gesprek met raadslid Myron von Gerhardt over woningbouwcijfers 2023

Op 13 februari 2024 heeft het college de woningbouwcijfers van het jaar 2023 gepubliceerd. Het rapport stelt dat in het afgelopen jaar in totaal 5.154 woningen in aanbouw zijn genomen. Deze hoeveelheid wijkt af van de door het college geambieerde aantal van 7.500 per jaar. Wat verder uit het rapport naar voren komt is dat de in aanbouwneming van middeldure huur- en koopwoningen vooral zijn achtergebleven. Het middensegment is slechts met 314 huur- en 47 koopwoningen uitgebreid. De cijfers zijn alarmerend en dienen als een signaal voor het college om actief bij te sturen. “In Amsterdam kun je aan knoppen draaien om woningbouw in het middensegment op gang te houden. Alleen moet je wel harde keuzes maken. Dit mis ik bij dit college”, aldus raadslid Myron von Gerhardt. De VVD laat de middengroep niet in de steek en zal zich blijven inzetten voor een stad waar plaats is voor iedereen.  

Naar aanleiding van de woningbouwcijfers werden raadsleden Myron von Gerhardt en Suleyman Aslami (D66, coalitiepartij) geïnterviewd door Het Parool. Benieuwd naar het gehele gesprek? Klik dan hier.